Manufacturer No:IXTN660N04T4
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 40V/660A TrenchT4 Power MOSFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Trench |
| Technology: | Si |
| Vr - Reverse Voltage: | 30 V |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 15 V + 15 V |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Package / Case: | SOT-227-4 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Series: | Gen4 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | IXYS |
| Configuration: | Single |
| Fall Time: | 260 ns |
| Id - Continuous Drain Current: | 660 A |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 1.04 mW |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 850 uOhms |
| Rise Time: | 430 ns |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Tradename: | HiPerFET |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 386 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 40 ns |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 40 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2 V |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOTMCMA200PD1800YB
Brand:IXYS
APT8024JLL
Brand:Microchip Technology

VS-ENW30S120T
Brand:Vishay Semiconductors

MSC017SMA120B4
Brand:Microchip Technology

CBB032M12FM3
Brand:Wolfspeed

PK90FG160
Brand:SanRex

DF30AA160
Brand:SanRex

TD390N16SOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies
DF16MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies
MDD56-14N1B
Brand:IXYS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






