Manufacturer No:VS-UFH60BA65
Manufacturer:Vishay
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules Pwr Mod 60A; 650V Single Phase SOT-227
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Diode Power Modules |
| Type: | Single Phase |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 2.35 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 650 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | SOT-227 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Output Current: | 60 A |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
MSCSM120SKM31CTBL1NG
Brand:Microchip Technology

APT50M60L2VRG
Brand:Microchip Technology

MSC2X51SDA120J
Brand:Microchip Technology

MCD200-18IO1
Brand:IXYS

N1718NC200
Brand:IXYS

VS-ENV020F65U
Brand:Vishay Semiconductors

FF4MR20KM1HHPSA1
Brand:Infineon Technologies
DF16MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies
MCMA200PD1800YB
Brand:IXYS

VS-ENM040M60P
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






