Manufacturer No:DF20AA120
Manufacturer:SanRex
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules Discrete Semiconductor Modules 1200V 20A Bridge Rectifiers
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanRex |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Diode Power Modules |
| Type: | 3 Phase Bridge |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.25 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 1.2 kV |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | DF |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | SanRex |
| Output Current: | 20 A |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Tradename: | SanRex |
| Unit Weight: | 3.174657 oz |
HOT
MCC95-14IO8B
Brand:IXYS

MSCDR90A160BL1NG
Brand:Microchip Technology

VS-ENY050C60
Brand:Vishay Semiconductors

TD390N16SOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies

CCB021M12FM3T
Brand:Wolfspeed

FF08MR12W1MA1B11ABPSA1
Brand:Infineon Technologies
ND171N16KHPSA2
Brand:Infineon Technologies

MMO90-14IO6
Brand:IXYS

SBA500AA160
Brand:SanRex

FF55MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






