Manufacturer No:DBA200UA60
Manufacturer:SanRex
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules Discrete Semiconductor Modules 600V 200A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanRex |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Diode Power Modules |
| Type: | Isolated |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.2 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 600 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | DBA |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | SanRex |
| Configuration: | Dual |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Tradename: | SanRex |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
IXTN110N20L2
Brand:IXYS
DF8MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies

FF3MR20KM1HHPSA1
Brand:Infineon Technologies

NXH020U90MNF2PTG
Brand:onsemi

IXFN180N10
Brand:IXYS

VS-UFH60BA65
Brand:Vishay Semiconductors

FF2MR12W3M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

MCC95-14IO8B
Brand:IXYS

CAB016M12FM3T
Brand:Wolfspeed

IXFN300N10P
Brand:IXYS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






