Manufacturer No:MMO90-14IO6
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 90 Amps 1400V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Semiconductor Modules |
| Type: | AC Controller |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.53 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 1.4 kV |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | ECO-PAC-2 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | MMO90 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | IXYS |
| Configuration: | 1-Phase Controller - All SCRs |
| Gate Trigger Current - Igt: | 100 mA |
| Height: | 20.3 mm |
| Holding Current Ih Max: | 100 mA |
| Length: | 51 mm |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Typical Delay Time: | 2 us |
| Width: | 34.3 mm |
| Unit Weight: | 1.340411 oz |
HOT
VS-ENW30S120T
Brand:Vishay Semiconductors

MCC95-14IO8B
Brand:IXYS

MSCSM120DHM31CTBL2NG
Brand:Microchip Technology

FF33MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IXFN80N50P
Brand:IXYS

MCC162-18IO1
Brand:IXYS

CAS350M12BM3
Brand:Wolfspeed

CAB016M12FM3T
Brand:Wolfspeed

N2015ML200
Brand:IXYS

CBB021M12FM3
Brand:Wolfspeed
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






