Manufacturer No:IXTN90P20P
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules -90.0 Amps -200V 0.044 Rds
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Polar Power MOSFET |
| Technology: | Si |
| Vr - Reverse Voltage: | 100 V |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Package / Case: | SOT-227B |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | IXTN90P20 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | IXYS |
| Configuration: | Series Connection - 2 Diodes |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
MSCSM120DUM31CTBL1NG
Brand:Microchip Technology

CAB760M12HM3
Brand:Wolfspeed

MSC017SMA120S
Brand:Microchip Technology

MSC2X51SDA120J
Brand:Microchip Technology

IXFN80N50Q3
Brand:IXYS

MCC95-14IO8B
Brand:IXYS

IXFN132N50P3
Brand:IXYS

GCMX040B120S1-E1
Brand:SemiQ

BSM400D12P3G002
Brand:ROHM Semiconductor
A1F25M12W2-F1
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






