Manufacturer No:SA111PQA
Manufacturer:Apex Microtechnology
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 650 V 32 A Silicon Carbide Intelligent Power Module Half-Bridge
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apex Microtechnology |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Half Bridge Module |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFP-52 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | SA111 |
| Brand: | Apex Microtechnology |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 650 V |
| Output Current: | 32 A |
| Pd - Power Dissipation: | 56 W |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
HOT
NXH020U90MNF2PTG
Brand:onsemi

CAB450M12XM3
Brand:Wolfspeed

IXFN300N10P
Brand:IXYS
DF14MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies
DDB6U104N16RRBPSA1
Brand:Infineon Technologies

IXFN140N20P
Brand:IXYS

FF33MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

CAB425M12XM3
Brand:Wolfspeed

CAB008M12GM3T
Brand:Wolfspeed

BSM600D12P3G001
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






