Manufacturer No:CAS120M12BM2
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 1200V 120A SiC Half Bridge Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Half Bridge Module |
| Technology: | SiC |
| Vf - Forward Voltage: | - |
| Vr - Reverse Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 4 V to + 15 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | Module |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wolfspeed |
| Configuration: | Half-Bridge |
| Gate Trigger Current - Igt: | - |
| Height: | 30 mm |
| Holding Current Ih Max: | - |
| Id - Continuous Drain Current: | 193 A |
| If - Forward Current: | - |
| Ifsm - Forward Surge Current: | - |
| Length: | 106.4 mm |
| Operating Supply Voltage: | - |
| Output Current: | - |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 13 mOhms |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Typical Delay Time: | - |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Width: | 61.4 mm |
| Unit Weight: | 12.805624 oz |
HOT
CAB400M12XM3
Brand:Wolfspeed

IXFN210N30P3
Brand:IXYS

DD200KB220
Brand:SanRex

IXFN80N50P
Brand:IXYS

CAB425M12XM3
Brand:Wolfspeed

FF55MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

DFA150BA160
Brand:SanRex

VS-ENM040M60P
Brand:Vishay Semiconductors

IXFN64N60P
Brand:IXYS

MCC310-16IO1
Brand:IXYS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






