Manufacturer No:CBB021M12FM3
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 1200V 20A SiC Six pack Module GEN 3
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Full Bridge Module |
| Technology: | SiC |
| Vf - Forward Voltage: | 4.9 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 8 V + 19 V |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | WolfPACK |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wolfspeed |
| Id - Continuous Drain Current: | 48 A |
| Pd - Power Dissipation: | 10 mW |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 21 mOhms |
| other: | 18 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.5 V |
HOT
IXFN100N50P
Brand:IXYS

IXTN90P20P
Brand:IXYS
DF14MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies

DDB6U50N16W1RPB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

VS-ENV020F65U
Brand:Vishay Semiconductors
ND171N16KHPSA2
Brand:Infineon Technologies

IXTN660N04T4
Brand:IXYS

NXH020U90MNF2PTG
Brand:onsemi

IXTN200N10L2
Brand:IXYS

DDB2U60N12W1RFB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






