Manufacturer No:MT41K256M16TW-107 IT:P
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 4G 256MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Access Time: | 20 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 46 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT41K |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1224 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.128468 oz |
HOT
MT40A1G16KNR-075:E
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E:M TR
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P
Brand:Micron
W631GU6NB-12
Brand:Winbond

D5116AN9CXGXN-U
Brand:Kingston

MT46V32M16CY-5B IT:J
Brand:Micron

MT40A1G8SA-075:E
Brand:Micron
MT53E1G32D2FW-046 IT:B
Brand:Micron

MT47H128M8SH-25E IT:M
Brand:Micron

MT53E128M32D2DS-053 IT:A
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






