Manufacturer No:MT40A512M8SA-062E IT:F
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 4G 512MX8 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-78 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 512 M x 8 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 86 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT40A |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1260 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOTW631GU6NB-12
Brand:Winbond

MT41K512M16VRP-107 AAT:P
Brand:Micron

MT40A1G16TB-062E IT:F TR
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AAT:P
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E AIT:M
Brand:Micron
MT53E512M32D1ZW-046 AIT:B
Brand:Micron
MT53E1G32D2FW-046 WT:B
Brand:Micron

MT40A1G8SA-062E IT:E TR
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

AS4C1G16D4-062BCN
Brand:Alliance Memory
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






