Manufacturer No:MT40A256M16LY-062E AUT:F
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 4G 256MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Access Time: | 13.75 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 83 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | MT40A |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1080 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.089814 oz |
HOTMT53E1G32D2FW-046 IT:B
Brand:Micron

KTDM4G4B626BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 IT:K TR
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 AAT:B
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi

MT62F1G64D8EK-031 WT:B
Brand:Micron

MT40A1G16TB-062E IT:F TR
Brand:Micron

MT48LC16M16A2P-6A IT:G
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E:F TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






