Manufacturer No:IS42S16320F-6TL
Manufacturer:ISSI
Type:DRAM
Description:DRAM 512M 3.3V SDRAM 32Mx16 166MHz 54 pin TSOP II (400 mil) RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-54 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 32 M x 16 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 167 MHz |
| Access Time: | 6 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 120 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | IS42S16320F |
| Brand: | ISSI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 108 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.019083 oz |
HOT
KTDM4G3C618BGCEAT
Brand:SMARTsemi

IS42S32200L-6TL
Brand:ISSI

MT40A1G16TB-062E IT:F TR
Brand:Micron

KTDM4G3C818BGCEAT
Brand:SMARTsemi

MT53E128M32D2DS-053 AUT:A
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AUT:K
Brand:Micron

KTDM4G4B626BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT40A1G8SA-062E IT:E TR
Brand:Micron

MT40A1G16KNR-075:E
Brand:Micron

IS43LQ32128A-062BLI
Brand:ISSI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






