Manufacturer No:MT41K64M16TW-107:J TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 1G 64MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 64 M x 16 |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 63 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT41K |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.049580 oz |
HOT
MT48LC8M16A2P-6A:L
Brand:Micron

MT46V32M16P-5B IT:J
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E AIT:C TR
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E IT:M TR
Brand:Micron

MT40A256M16LY-062E:F
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E:F
Brand:Micron

KTDM4G3C618BGCEAT
Brand:SMARTsemi

MT53E512M32D2FW-046 AAT:D
Brand:Micron

MT40A1G16KH-062E AIT:E
Brand:Micron

IS42S32200L-6BLI
Brand:ISSI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






