Manufacturer No:KTDM8G4B632BGCBCT
Manufacturer:SMART
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 8Gb 512Mbx16 1600Mhz 3200Mbps 1.2V 96-ball FBGA Commercial temp
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SMART |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 512 M x 16 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | SMARTsemi |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT41J128M16JT-125:K TR
Brand:Micron

MT47H128M8SH-25E IT:M
Brand:Micron

MT62F512M64D4EK-031 AIT:B TR
Brand:Micron

IS42S16400J-7TL
Brand:ISSI

IS42S16320F-7TL
Brand:ISSI

MT40A1G16TB-062E IT:F TR
Brand:Micron

MT40A256M16LY-075:F
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E IT:C
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E AIT:M
Brand:Micron

IS46QR16256B-083RBLA2
Brand:ISSI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






