Manufacturer No:MT41K128M8DA-107:J
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 1G 128MX8 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-78 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 128 M x 8 |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Access Time: | 20 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 64.3 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT41K |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1440 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.097704 oz |
HOT
MT48LC4M32B2B5-6A XIT:L
Brand:Micron

MT53E768M32D4DT-053 AIT:E
Brand:Micron

MT62F1G64D8EK-031 WT:B
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B TR
Brand:Micron

MT62F512M32D2DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron

D5116AN9CXGXNI-U
Brand:Kingston

MT40A1G16KH-062E AIT:E
Brand:Micron

D5116AN9CXGXN-U
Brand:Kingston

MT40A1G8SA-075:E
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AAT:K TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






