Manufacturer No:KTDM4G3C618BGCEAT
Manufacturer:SMART
Type:DRAM
Description:DRAM DRAM DDR3(L) 4GB 256MX16 1866Mbps 1.35V/1.5V 96-FBGA Commercial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SMART |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.575 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | KTDM |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | SMARTsemi |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 198 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT41K256M16TW-107 IT:P
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J
Brand:Micron

D5116AN9CXGXN-U
Brand:Kingston

MT41K1G8RKB-107:P TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AUT:K
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AUT:P
Brand:Micron

KTDM8G4B832BGIBCT
Brand:SMARTsemi

MT48H32M16LFB4-6 IT:C
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AAT:K
Brand:Micron

IS42S32200L-6TL
Brand:ISSI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






