Manufacturer No:KTDM8G4B632BGIBCT
Manufacturer:SMART
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 8Gb 512Mbx16 1600Mhz 3200Mbps 1.2V 96-ball FBGA Industrial temp
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SMART |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 512 M x 16 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | SMARTsemi |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT46H128M16LFDD-48 IT:C TR
Brand:Micron

KTDM2G3C818BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT41K256M16TW-107 AAT:P
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi

MT41K128M16JT-125 AAT:K
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 WT:B TR
Brand:Micron

MT40A256M16LY-062E AUT:F
Brand:Micron

MT62F512M32D2DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-046 AIT:D
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 IT:P TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






