Manufacturer No:MT41K256M16TW-107 AAT:P
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 4G 256MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Access Time: | 20 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 46 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Series: | MT41K |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1224 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.190855 oz |
HOT
MT53E256M32D2DS-053 AAT:B
Brand:Micron

MT41K512M16VRP-107 AIT:P
Brand:Micron

MT48LC16M16A2B4-6A IT:G TR
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E IT:M TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AUT:K
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E:M TR
Brand:Micron

MT40A256M16LY-062E:F
Brand:Micron

IS42S16400J-6BLI
Brand:ISSI

MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AUT:P
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






