Manufacturer No:MT47H128M8SH-25E IT:M
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR2 1G 128MX8 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-60 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 128 M x 8 |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 400 MHz |
| Access Time: | 400 ps |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 70 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT47H |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1518 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.071483 oz |
HOT
MT40A256M16LY-075:F
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E IT:F
Brand:Micron

MT41K64M16TW-107:J TR
Brand:Micron

KTDM8G4B832BGCBCT
Brand:SMARTsemi

MT53E512M32D1ZW-046 AAT:B
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E AIT:C TR
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi

MT47H128M8SH-25E IT:M
Brand:Micron

IS42S32200L-6BLI
Brand:ISSI

MT47H64M16NF-25E IT:M TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






