Manufacturer No:MT47H128M16RT-25E IT:C
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR2 2G 128MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-84 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 128 M x 16 |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 400 MHz |
| Access Time: | 400 ps |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 105 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT47H |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1260 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.092507 oz |
HOT
MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

MT46V64M8P-5B:J
Brand:Micron
MT40A2G8SA-062E IT:F
Brand:Micron

AS4C32M16SB-7BIN
Brand:Alliance Memory

MT41K64M16TW-107 IT:J TR
Brand:Micron

MT48LC2M32B2B5-6A IT:J TR
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E:C TR
Brand:Micron

D5116AN9CXGRK-U
Brand:Kingston
MT53E1G32D2FW-046 IT:B
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






