Manufacturer No:MT47H128M16RT-25E:C TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR2 2G 128MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-84 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 128 M x 16 |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 800 MHz |
| Access Time: | 400 ps |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 105 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT47H |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.094937 oz |
HOT
IS42S16400J-6BLI
Brand:ISSI

MT41K1G8RKB-107:P TR
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

IS43DR16640B-25DBLI
Brand:ISSI

MT41K128M16JT-125 AUT:K
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E IT:C
Brand:Micron

MT40A256M16LY-062E:F
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E IT:F
Brand:Micron

MT48H32M16LFB4-6 IT:C
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






