Manufacturer No:MT47H256M8EB-25E:C
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR2 2G 256MX8 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-60 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 256 M x 8 |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 400 MHz |
| Access Time: | 400 ps |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 105 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT47H |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1320 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT62F1G32D4DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P TR
Brand:Micron

MT48LC16M16A2P-6A IT:G
Brand:Micron

MT40A512M16TB-062E:R
Brand:Micron

IS42S16320F-6TL
Brand:ISSI

MT47H64M16NF-25E:M TR
Brand:Micron

MT53D512M16D1DS-046 AAT:D
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 AAT:B
Brand:Micron
MT53E1G32D2FW-046 IT:B
Brand:Micron

MT41K512M16VRP-107 AIT:P
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






