Manufacturer No:MT40A1G8SA-075:E
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 8G 1GX8 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-78 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 1 G x 8 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.333 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 76 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT40A |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1260 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.165482 oz |
HOT
MT53E512M32D1ZW-046 AAT:B
Brand:Micron

MT53D512M16D1DS-046 AAT:D
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGIBCT
Brand:SMARTsemi

MT41K128M16JT-125 IT:K
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J
Brand:Micron

IS43TR16512S2DL-125KBLI
Brand:ISSI
MT53E512M32D1ZW-046 AIT:B
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E:M TR
Brand:Micron

MT62F1G64D8EK-031 WT:B
Brand:Micron

MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






