Manufacturer No:IS42S16400J-7TL
Manufacturer:ISSI
Type:DRAM
Description:DRAM 64M (4Mx16) 143MHz SDR SDRAM 3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-54 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 4 M x 16 |
| Memory Size: | 64 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 143 MHz |
| Access Time: | 5.4 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 90 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | IS42S16400J |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | ISSI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 108 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.025045 oz |
HOTMT49H16M36SJ-18:B
Brand:Micron

MT41K64M16TW-107 IT:J TR
Brand:Micron

KTDM4G3C818BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT41J128M16JT-125:K TR
Brand:Micron

AS4C1G16D4-062BCN
Brand:Alliance Memory

MT46V32M16P-5B:J
Brand:Micron

IS42S16400J-7TL
Brand:ISSI

MT47H64M16NF-25E:M TR
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E IT:M TR
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AUT:P TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






