Manufacturer No:MT42L32M32D1HE-18 AAT:D
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DRAM LPDDR2 U08M 1G
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM Mobile - LPDDR2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-134 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 32 M x 32 |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 533 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 120 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Series: | MT42L |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1520 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT41K256M16TW-107:P TR
Brand:Micron
W631GU6NB-12
Brand:Winbond

MT53D512M16D1DS-046 AAT:D
Brand:Micron

MT41K128M8DA-107:J
Brand:Micron

MT62F512M32D2DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AAT:K TR
Brand:Micron

MT40A1G16TB-062E IT:F TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 IT:K
Brand:Micron

IS46QR16256B-083RBLA2
Brand:ISSI

AS4C32M16SB-7BIN
Brand:Alliance Memory
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






