Manufacturer No:MT53E768M32D4DT-053 AIT:E
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM LPDDR4 24G 768MX32 FBGA AIT QDP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM Mobile - LPDDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFBGA-200 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 768 M x 32 |
| Memory Size: | 24 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.866 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT53E |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1360 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.138066 oz |
HOT
KTDM4G4B826BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT62F512M32D2DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron

KTDM4G3C818BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT41K128M8DA-107:J
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AAT:K TR
Brand:Micron

IS43TR16512S2DL-125KBLI
Brand:ISSI

KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi
MT53E512M32D1ZW-046 AIT:B
Brand:Micron

MT47H128M8SH-25E IT:M
Brand:Micron

MT40A256M16LY-075:F
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






