Manufacturer No:MT41K512M16VRP-107 IT:P
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 8G 512MX16 FBGA DDP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 512 M x 16 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 88 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1224 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT40A1G16KH-062E AIT:E
Brand:Micron

MT53E256M32D2DS-053 AAT:B
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E:M TR
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E:F TR
Brand:Micron

MT42L32M32D1HE-18 AAT:D
Brand:Micron

MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E AIT:C TR
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E IT:M TR
Brand:Micron

MT48LC16M16A2B4-6A IT:G TR
Brand:Micron

MT40A1G16TB-062E IT:F TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






