Manufacturer No:MT53E128M32D2DS-053 AUT:A
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM LPDDR4 4G 128MX32 FBGA AUT DDP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM Mobile - LPDDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFBGA-200 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 128 M x 32 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.866 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | MT53E |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1360 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.133471 oz |
HOT
MT41K256M16TW-107 AUT:P TR
Brand:Micron

MT53E128M32D2DS-053 AUT:A
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AAT:K
Brand:Micron

MT62F1G64D8EK-031 WT:B
Brand:Micron

MT41K512M16VRP-107 AIT:P
Brand:Micron

MT53E512M32D2FW-046 AAT:D
Brand:Micron

AS4C1G16D4-062BCN
Brand:Alliance Memory

IS42S16400J-6BLI
Brand:ISSI

MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






