Manufacturer No:MT41K1G8RKB-107:P TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 8G 1GX8 FBGA DDP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-78 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 1 G x 8 |
| Memory Size: | 8 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.45 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Supply Current - Max: | 77 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT41K |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | TwinDie |
| Unit Weight: | 0.015456 oz |
HOT
MT48LC16M16A2B4-6A IT:G TR
Brand:Micron

MT40A1G16KNR-075:E
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi

MT41K256M16TW-107 AIT:P
Brand:Micron

MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Brand:Micron

IS42S16320F-7TL
Brand:ISSI

MT46V64M8P-5B:J
Brand:Micron

MT41K64M16TW-107:J TR
Brand:Micron

MT46V32M16P-5B:J
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 AAT:B
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






