Manufacturer No:AS4C1G16D4-062BCN
Manufacturer:Alliance Memory
Type:DRAM
Description:DRAM 16Gb DDR4 96-Ball FBGA SDRAM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alliance Memory |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 1 G x 16 |
| Memory Size: | 16 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Access Time: | 13.75 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 299 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Alliance Memory |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 190 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT53D512M16D1DS-046 AAT:D
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AAT:P
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi

MT46H32M32LFB5-5 IT:B TR
Brand:Micron

MT48LC8M16A2P-6A:L
Brand:Micron

MT62F1G32D4DS-031 WT:B
Brand:Micron
W631GU6NB-12
Brand:Winbond
MT53E1G32D2FW-046 WT:B
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 AUT:P TR
Brand:Micron

IS42S16320F-7TL
Brand:ISSI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






