Manufacturer No:MT46V32M16P-5B IT:J
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR 512M 32MX16 TSOP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-66 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 32 M x 16 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 200 MHz |
| Access Time: | 700 ps |
| Supply Voltage - Max: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Supply Current - Max: | 85 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT46V |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1080 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.378017 oz |
HOT
IS42S32200L-6BLI
Brand:ISSI

MT40A512M16TB-062E:R TR
Brand:Micron

MT48LC2M32B2B5-6A IT:J TR
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B TR
Brand:Micron

MT40A256M16LY-062E AUT:F
Brand:Micron

MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron

MT46V64M8P-5B:J
Brand:Micron

D5116AN9CXGXN-U
Brand:Kingston

MT46H128M16LFDD-48 IT:C TR
Brand:Micron
MT53E1G32D2FW-046 IT:B
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






