Manufacturer No:MT47H32M16NF-25E:H
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR2 512M 32MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-84 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 32 M x 16 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 400 MHz |
| Access Time: | 400 ps |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 95 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT47H |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1368 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.084795 oz |
HOT
MT40A1G16KNR-075:E
Brand:Micron

MT53D512M16D1DS-046 AAT:D
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi

IS42S16400J-7TL
Brand:ISSI

MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron

MT46V32M16CY-5B IT:J
Brand:Micron

MT53E128M32D2DS-053 IT:A
Brand:Micron

MT53E128M32D2DS-053 AUT:A
Brand:Micron
MT49H16M36SJ-18:B
Brand:Micron

MT41K64M16TW-107 AAT:J
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






