Manufacturer No:MT47H64M16NF-25E:M
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR2 1G 64MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-84 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 64 M x 16 |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 400 MHz |
| Access Time: | 400 ps |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 95 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT47H |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1368 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.084600 oz |
HOTMT53E512M32D1ZW-046 AIT:B
Brand:Micron
S70KL1282GABHV020
Brand:Infineon Technologies

MT46H64M32LFBQ-48 IT:C TR
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P TR
Brand:Micron

MT48LC2M32B2B5-6A IT:J TR
Brand:Micron

MT40A1G16KH-062E AIT:E
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E:F
Brand:Micron

MT40A1G8SA-075:E
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107 IT:P TR
Brand:Micron

IS42S32200L-6BLI
Brand:ISSI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






