Manufacturer No:IS42S32200L-6TL
Manufacturer:ISSI
Type:DRAM
Description:DRAM 64M (2Mx32) 166MHz SDR SDRAM 3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOP-86 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 2 M x 32 |
| Memory Size: | 64 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 166 MHz |
| Access Time: | 5.4 ns |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Current - Max: | 100 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | IS42S32200L |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | ISSI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 108 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.019753 oz |
HOT
MT46V32M16P-5B IT:J
Brand:Micron

KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi

MT40A512M8SA-062E IT:F
Brand:Micron

MT48H32M16LFB4-6 IT:C
Brand:Micron

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-053 AAT:D
Brand:Micron
W631GU6NB-12
Brand:Winbond

IS43TR16512S2DL-125KBLI
Brand:ISSI

KTDM8G4B632BGIBCT
Brand:SMARTsemi

MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






