Manufacturer No:MT40A512M8SA-062E:F TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 4G 512MX8 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 512 M x 8 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Access Time: | 13.75 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 60 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT40A |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.014521 oz |
HOT
MT62F512M32D2DS-031 AIT:B TR
Brand:Micron

MT48LC8M16A2P-6A:L
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P TR
Brand:Micron

AS4C32M16SB-7BIN
Brand:Alliance Memory

MT48LC2M32B2B5-6A IT:J
Brand:Micron

IS43DR16640B-25DBLI
Brand:ISSI

MT47H32M16NF-25E:H
Brand:Micron

MT53D512M16D1DS-046 AAT:D
Brand:Micron

KTDM8G4B832BGIBCT
Brand:SMARTsemi

MT47H64M16NF-25E IT:M TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






