Manufacturer No:102110547
Manufacturer:Seeed Studio
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM Nvidia Jetson TX2 NX Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| Form Factor: | SO-DIMM |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson TX2 NX |
| Frequency: | - |
| Maximum RAM Capacity: | 4 GB |
| Installed RAM: | 4 GB |
| Operating Supply Voltage: | - |
| Interface Type: | DP DSI Ethernet HDMI MIPI-CSI PCIe Video |
| Dimensions: | 69.6 mm x 45 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
5583
Brand:Adafruit

WOP-204K-NAE
Brand:Advantech

102110762
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

WOP-207K-NAE
Brand:Advantech

DFR0982
Brand:DFRobot
110110144
Brand:Seeed Studio

UP-CHT01-A20-0464-A11
Brand:AAEON UP
6069-410-002
Brand:Digilent

SM-K26-XCL2GC
Brand:Xilinx

KIT-16812
Brand:SparkFun
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






