Manufacturer No:QSRZ-G2L0
Manufacturer:Ka-Ro electronics
Type:Computer-On-Modules - COM
Description:Computer-On-Modules - COM QFN type lead style has a 1mm pitch with 100 pads. The ground pad additionally acts as thermal pad.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ka-Ro electronics |
| Product Category: | Computer-On-Modules - COM |
| RoHS: | Details |
| Processor Brand: | Renesas |
| Processor Type: | ARM Cortex |
| Frequency: | 1.2 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 1 GB |
| Operating Supply Voltage: | 3.1 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Ka-Ro electronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| On-Board Storage Size: | 4 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Computer-On-Modules - COM |
| Series: | KaRo Computer-On-Module |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
102991698
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

102110799
Brand:Seeed Studio

102010027
Brand:Seeed Studio

114110207
Brand:Seeed Studio

102110768
Brand:Seeed Studio

USC-130AP-BC106
Brand:Advantech

6002-240-011
Brand:Digilent

Express-CFR-E-2254ML
Brand:ADLINK Technology

453-00135C
Brand:Laird Connectivity

B524MEA
Brand:Particle
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






