Manufacturer No:110991725
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers NVIDIA Jetson AGX Orin Developer Kit
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Single Board Computers |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson AGX Orin |
| Core: | 2048 CUDA ARM Cortex A78AE |
| Frequency: | 2 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 32 GB |
| Dimensions: | 100 mm x 87 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Interface Type: | CAN I2C SPI UART |
| Memory Size: | 32 GB |
| Number of Cores: | 12 |
| On-Board Storage Size: | 64 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Single Board Computers |
| Subcategory: | Computing |
HOT
UPN-ADLNI3-A10-1664
Brand:AAEON UP

UP-CHT01-A22-0432-A11
Brand:AAEON UP

Express-DN7-C3808
Brand:ADLINK Technology
UPS-EHLPJ4-A10-1664
Brand:AAEON UP

102110762
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

102991698
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

HPCIE-Q470-R10
Brand:IEI

WAFER-TGL-U-i7-R10
Brand:IEI
SK-KR260-G
Brand:Xilinx
5292
Brand:Adafruit
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






