Manufacturer No:110061362
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers reComputer J1010 -Edge AI Device with Jetson Nano 4GB Module M.2 Key E Slot Type-C connectors Aluminium Case Pre-Installed JetPack System
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Single Board Computers |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson Nano |
| Core: | 128 CUDA |
| Frequency: | 1.43 GHz |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Dimensions: | 130 mm x 120 mm x 50 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Interface Type: | CSI Ethernet HDMI M.2 Mini USB USB 3.0 Video |
| Number of Cores: | 4 Core |
| On-Board Storage Size: | 16 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Single Board Computers |
| Subcategory: | Computing |
HOT
BNUC11TNHI30L00
Brand:Intel

UP-APL03C2F-A10-0216
Brand:AAEON UP

5096
Brand:Adafruit

110991327
Brand:Seeed Studio

UPN-ADLN97-A10-0432
Brand:AAEON UP

102991698
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio
RT71-FHD
Brand:Xenarc

110061362
Brand:Seeed Studio

WAFER-JL-N5105-R10
Brand:IEI
SK-KR260-G
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






