Manufacturer No:102110799
Manufacturer:Seeed Studio
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM Nvidia Jetson AGX Orin Module 64GB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | Small Form Factor |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson AGX Orin |
| Frequency: | 1.3 GHz 1.6 GHz 2.2 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 64 GB |
| Installed RAM: | 64 GB |
| Operating Supply Voltage: | 4.75 V to 20 V |
| Interface Type: | Audio CAN DMIC DP eDP Ethernet GPIO HDMI I2C I2S PCUe SDIO SPI UART USB 2.0 USB 3.2 Video |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Dimensions: | 100 mm x 87 mm x 16 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Cache Memory: | 4 MB |
| On-Board Storage Size: | 64 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| Subcategory: | Computing |
HOT102110402
Brand:Seeed Studio

BNUC11TNBI30000
Brand:Intel

SM-K26-XCL2GC
Brand:Xilinx

P0714
Brand:Terasic Technologies

UP-APL03P4F-A10-0864
Brand:AAEON UP

EVAL-CN0554-RPIZ
Brand:Analog Devices

1272687
Brand:Phoenix Contact

IMBA-Q471-R10
Brand:IEI

EVAL-CN0575-RPIZ
Brand:Analog Devices

QSRZ-G2L0
Brand:Ka-Ro electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






