Manufacturer No:CDCBT1001DPWR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Clock Buffers
Description:Clock Buffer 1.2 to 1.8-V clock buffer and level translator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Clock Buffer |
| RoHS: | Details |
| Series: | CDCBT1001 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Maximum Input Frequency: | 24 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.32 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.08 V |
| Propagation Delay - Max: | 10 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | X2SON-5 |
| Brand: | Texas Instruments |
| Duty Cycle - Max: | 63 % |
| Input Type: | LVCMOS |
| Output Type: | LVCMOS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product: | Clock Buffers |
| Product Type: | Clock Buffers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Clock & Timer ICs |
| Type: | Clock Buffer and Level Translator |
HOTLMK1D1204RGTR
Brand:Texas Instruments
RC19016AGN1#BB0
Brand:Renesas Electronics
552-02SPGGI
Brand:Renesas Electronics

PCF2131TFY
Brand:NXP Semiconductors

RX8901CE XS B06
Brand:Epson Timing

SI5394P-A-GM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI53159-A01AGM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

CDCBT1001DPWR
Brand:Texas Instruments

RX4901CE XS B06
Brand:Epson Timing

SY89296UMG
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






