Manufacturer No:LMK1D1208PRHAR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Clock Buffers
Description:Clock Buffer 8-channel output 1.8-V 2.5-V and 3.3-V LVDS buffer with pin control
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Clock Buffer |
| RoHS: | Details |
| Series: | LMK1D1208P |
| Number of Outputs: | 16 Output |
| Maximum Input Frequency: | 250 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Propagation Delay - Max: | 0.575 ns |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-40 |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | LMK1D1212EVM |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| Input Type: | CML HCSL LVDS LVPECL LVCMOS |
| Max Output Freq: | 2 GHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 87 mA |
| Output Type: | LVDS |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product: | Clock Buffers |
| Product Type: | Clock Buffers |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Clock & Timer ICs |
| Type: | Low Additive Jitter LVDS Buffer |
HOT
SY89295UTG
Brand:Microchip Technology

LMK1D1204RGTT
Brand:Texas Instruments

LMK61E2BAA-SIAT
Brand:Texas Instruments

SI5332C-D-GM1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI5351B-B-GM1R
Brand:Skyworks Solutions Inc.

DS1501WZN+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SI53361-B-GM
Brand:Skyworks Solutions Inc.

LMK5B33216RGCT
Brand:Texas Instruments

RX8901CE XB B06
Brand:Epson Timing

PCA21125T/Q900/1,1
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






