Manufacturer No:A780MN686M1JLAV035
Manufacturer:KEMET
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors 63Volt 68uF 20% 125C ESR=35mOhms AECQ2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Hybrid Polymer Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package Type: | Vibration-Proof Can |
| Capacitance: | 68 uF |
| Voltage Rating DC: | 63 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 35 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Diameter: | 10 mm |
| Length: | 10.4 mm |
| Width: | 10.3 mm |
| Height: | 10.8 mm |
| Ripple Current: | 5.51 A |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | A780 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KEMET |
| Dissipation Factor DF: | 0.08 |
| Leakage Current: | 42.8 uA |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOTC1206X391KGRACAUTO
Brand:KEMET

875575345004
Brand:Wurth Elektronik

C0805C102M1GACAUTO
Brand:KEMET

C1210C131GCGACAUTO
Brand:KEMET

870575773001
Brand:Wurth Elektronik

C2220X223KFRACAUTO
Brand:KEMET

C797U103MYVDCA7317
Brand:KEMET

EZP-V1A705MTB
Brand:Panasonic

C2220C333KDGACAUTO
Brand:KEMET

875585857007
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






