Manufacturer No:875585357006
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors WCAP-HSAH 16V 330uF 20% SMT V-Chip -55/+125C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Hybrid Polymer Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package Type: | Can |
| Capacitance: | 330 uF |
| Voltage Rating DC: | 16 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 20 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Diameter: | 10 mm |
| Length: | 10.3 mm |
| Height: | 10.5 mm |
| Ripple Current: | 2 A |
| Life: | 4000 Hour |
| Series: | WCAP-HSAH |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Dissipation Factor DF: | 16 % |
| Lead Spacing: | 8.7 mm |
| Leakage Current: | 52.8 uA |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOT
EZP-Q60126MTD
Brand:Panasonic

CKC18C622JDGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V70206MTB
Brand:Panasonic

KR355TD7LQ105MV01K
Brand:Murata Electronics

C717U102MYWDBA7317
Brand:KEMET

MSASE105SB7224KFNB25
Brand:TAIYO YUDEN
C1825X222KFGACTU
Brand:KEMET

C0402C331KCGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V70905MTU
Brand:Panasonic

TAN ENG KIT 37
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






