Manufacturer No:B32718H5177K000
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 500VDC 170uF 10% LS 52.5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B32714H |
| Termination Style: | Radial |
| Product: | General Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 170 uF |
| Voltage Rating DC: | 400 VDC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 4 Pin |
| Lead Spacing: | 52.5 mm |
| Lead Style: | Straight |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Package / Case: | 57.5 mm x 45 mm |
| Length: | 57.5 mm |
| Width: | 45 mm |
| Height: | 57 mm |
| ESR: | 2.3 mOhms |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Lead Diameter: | 1.2 mm |
| Life: | 95000 Hours |
| Pitch Spacing: | 20.3 mm |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 35 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Metallized polypropylene Film Capacitor |
| Part # Aliases: | B32718H5177K |
HOT
875575345004
Brand:Wurth Elektronik

CNC6P1X7S1A476M250AE
Brand:TDK

EZP-V80106MTA
Brand:Panasonic

CKC21C104KWGACAUTO
Brand:KEMET

870575773001
Brand:Wurth Elektronik

C1206C221F5GACAUTO
Brand:KEMET

GRT155C81A475ME13D
Brand:Murata Electronics

B33331I6105J080
Brand:EPCOS / TDK

C0603C104K1RACAUTO
Brand:KEMET

CKC21X393JWGACAUTO
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






