Manufacturer No:C2220X223KFRACAUTO
Manufacturer:KEMET
Type:Ceramic Capacitors
Description:Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1500Volt 0.022uF X7R 10% Flex Term AECQ2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS: | Details |
| Capacitance: | 0.022 uF |
| Voltage Rating DC: | 1.5 kVDC |
| Dielectric: | X7R |
| Tolerance: | 10 % |
| Case Code - in: | 2220 |
| Case Code - mm: | 5650 |
| Height: | 1.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Product: | General Type MLCCs |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Termination: | Flexible (Soft) |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | SMD Auto X7R HV Flex |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KEMET |
| Capacitance - nF: | 22 nF |
| Capacitance - pF: | 22000 pF |
| Class: | Class 2 |
| Length: | 5.9 mm |
| Package / Case: | 2220 (5650 metric) |
| Product Type: | Ceramic Capacitors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Tradename: | FT-CAP |
| Type: | Surface Mount Multilayer Ceramic Chip Capacitor |
| Width: | 5 mm |
HOT
PEG227HML4560QE4
Brand:KEMET

875585857006
Brand:Wurth Elektronik

CKC33C563JDGACAUTO
Brand:KEMET

GRM0115C1E121JE01L
Brand:Murata Electronics

MAL217058102E3
Brand:Vishay

870575573001
Brand:Wurth Elektronik

GRT155C81A475ME13D
Brand:Murata Electronics

B32714H5106K000
Brand:EPCOS / TDK

GRM0115C1E151JE01L
Brand:Murata Electronics

GRT155C81A475ME13J
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






