Manufacturer No:B25647A1158K003
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 1520uF 1000VDC 200A 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | B25647 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product: | DC Link Film Capacitors |
| Dielectric: | Polypropylene (PP) |
| Capacitance: | 1520 uF |
| Voltage Rating DC: | 1 kVDC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 8 Pin |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Length: | 205 mm |
| Width: | 90 mm |
| Height: | 170 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Life: | 200000 Hours |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Part # Aliases: | B25647A1158K3 |
HOT
B32714H2505K000
Brand:EPCOS / TDK

MAL217058102E3
Brand:Vishay

CKC21C153JDGACAUTO
Brand:KEMET
C1210X101KDGACAUTO
Brand:KEMET

C1210X102KDRACTU
Brand:KEMET

C2220C244KDRLCAUTO
Brand:KEMET

CKC21X682FJGACTU
Brand:KEMET

PEG227KLQ4350QE4
Brand:KEMET

2R5SVPE820M
Brand:Panasonic

GRM0115C1E181JE01L
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






