Manufacturer No:EEH-ZT1V391UP
Manufacturer:Panasonic
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors 35VDC 390uF 20% AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package Type: | Can |
| Capacitance: | 390 uF |
| Voltage Rating DC: | 35 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 16 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Diameter: | 10 mm |
| Height: | 10.2 mm |
| Ripple Current: | 3.5 A |
| Life: | 4000 Hour |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | ZTU |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Panasonic |
| Dissipation Factor DF: | 0.12 |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOT
GRM0115C1E121JE01L
Brand:Murata Electronics

B43657A5917M057
Brand:EPCOS / TDK

870575975005
Brand:Wurth Elektronik

CKC21C682FEGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V70406MTC
Brand:Panasonic

GRM21A5C2E102FWA1J
Brand:Murata Electronics

CKC33C563KDGACTU
Brand:KEMET

EZP-V1A156MTT
Brand:Panasonic

EZP-V80106MTA
Brand:Panasonic

EZP-V70306MTC
Brand:Panasonic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






