Manufacturer No:A700V336M016ATE040
Manufacturer:KEMET
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors 16Volt 33uF 7343 20% 125C ESR=40mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package Type: | Molded |
| Capacitance: | 33 uF |
| Voltage Rating DC: | 16 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 40 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 7.3 mm |
| Width: | 4.3 mm |
| Height: | 2 mm |
| Ripple Current: | 2.6 A |
| Life: | 3000 Hour |
| Series: | A700 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | KEMET |
| Dissipation Factor DF: | 6 % |
| Leakage Current: | 53 uA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOTGC355DD7LP474KX18K
Brand:Murata Electronics

B32714H1205K000
Brand:EPCOS / TDK

TAN ENG KIT 37
Brand:KEMET

CKC21C104KWGACAUTO
Brand:KEMET

CKC21C682FEGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V70306MTC
Brand:Panasonic

A780MN686M1JLAV035
Brand:KEMET

875575553004
Brand:Wurth Elektronik

TAN ENG KIT 39
Brand:KEMET

B33331I6105J080
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






